Siatki ogrodzeniowe w naszym kraju są od lat jednym z najbardziej popularnych i rozpowszechnionych typów ogrodzenia. Wykorzystuje się je zarówno do zabezpieczania prywatnych posesji, jak i innych miejsc, na przykład podwórek szkolnych, boisk, wydzielania terenów budowy, zabezpieczania autostrad i wielu innych. Może nie należą one do atrakcyjnych pod względem wyglądu, ale jeśli są prawidłowo zamontowane, okazują się bardzo skuteczne.

Rodzaje siatek ogrodzeniowych

Oferta różnego typu siatek jest obecnie bardzo bogata. Do najczęściej używanych zalicza się:

Siatki ogrodzeniowe z dużym oczkiem – mają oczka powyżej 6 cm i stosowana jest w budownictwie, leśnictwie. Używa się ich także jako ogrodzenia tymczasowego np. placu budowy.

Siatki ogrodzeniowe standardowe – są to najpopularniejsze siatki ślimakowe. Ich oczka mieszczą w przedziale od 4 do 6 cm. Odpowiednim drutem dla tego rodzaju siatek jest drut o grubości 2,5 – 3 mm PCV i 2 – 2,7 m w przypadku  drutu ocynkowanego.

Siatki z małym oczkiem – należą do nich siatki mające oczka mniejsze od 4 cm. Zazwyczaj wykonywane są ocynkowanego drutu. Nie bardzo nadają się na ogrodzenia.

Siatki z oczkiem hexagonalnym – powstają z nich woliery, ogrodzenia rabatek itp.

Siatki zgrzewane – są to bardzo mocne siatki, które charakteryzują się  wytrzymałością i estetycznym wyglądem.

Siatki leśnewiązane – te siatki popularnie nazywa się „leśnymi”. Wykorzystuje się je do odgradzania autostrad, placów budowy, wybiegów dla zwierząt.

Zalety ogrodzenia z siatki

Na popularność siatek ogrodzeniowych wpływają ich liczne atuty. Do istotnych należą:

– wysokie właściwości ochronne,

– wytrzymałość,

– elastyczność,

– łatwy montaż,

– możliwość dostosowania nawet do bardzo trudnego terenu,

– możliwość szybkiej naprawy, przedłużenia lub zmiany położenia,

– stosunkowo niska cena.